سنگ دهبید شایان، یکی از پر مصرف ترین، با کیفیت ترین و مرغوب ترین سنگ های مرمریت است. این سنگ دهبید دارای رنگ کرم روشن است و سورت های مختلفی مانند: سوپر، ممتاز، درجه۱ و…دارد، که بهترین نوع این سنگ، سورت سوپر یا صادراتی آن می باشد. سورت های دیگر این سنگ دارای خطوط و رگه های قرمز و قهوه ای و هاله های گل یخی است.

سورت های مختلف سنگ مرمریت دهبید شایان

انواع مرمریت دهبیدشایان

ویژگی های سنگ مرمریت دهبیدشایان

سنگ مرمریت دهبید شایان جذب آب بسیار ناچیزی داشته و استحکام بالایی دارد. همچنین این سنگ بدلیل ویژگی های فیزیکی خوب، رنگ روشن و جلاپذیری یکی از مرمریت های پرمصرف و لوکس محسوب میشود. یکی از معایب سنگ دهبید شایان، سورت های گوناگون آن است که تامین آن در متراژ بالا کمی زمان بر است. به همین دلیل این سنگ هم به صورت اسلب و هم به صورت تایل تولید می شود. اما تولید آن با روش اسلب مقرون به صرفه تر می باشد و از نظر فرآوری، کیفیت بسیار بالاتری نسبت به تایل دارد. همچنین در فرآیند تولید و فرآوری این سنگ جهت بالاتر بردن استحکام و کیفیت، از توری و ساینده های مرغوب استفاده می شود.

حالا که با ویژگی های کلی این سنگ آشنا شدیم، به طور دقیق تر ویژگی های ساختاری این سنگ را بررسی میکنیم:

 • مقاومت فشاری نسبتا بالا
 • مقاومت سایشی خوب
 • تراکم عالی
 • شفافیت بالا
 • ساب پذیری مناسب
 • سطح بسیار صیقلی
 • جذب آب نسبتا پایین

کیفیت و قیمت بسیار مناسب این سنگ مرمریت نسبت به رقیب های خارجی همچون سنگ لته و سنگ کاپوچینوی ترکیه، سبب آن شده که در بسیاری از پروژه های مسکونی، اداری و تجاری از این سنگ استفاده گردد. در متدهای جدید طراحی داخلی ساختمان، استفاده از ورق های بزرگ سنگ یا اسلب متداول می باشد. استفاده از اسلب سنگ مرمریت دهبید و سایز های بزرگ، زیبایی بی نظیری را به فضا می بخشد.

سنگ مرمریت کرم دهبید شایان

رنگ ها و نمونه های سنگ مرمریت دهبید شایان

در حالت کلی سنگ مرمریت دهبید شامل ۵ رنگ اصلی می شود که عبارتند از:

-کرم      -کرم روشن      -کرم تیره      -کرم گل دار یا پلنگی       -بژ

کاربرد سنگ مرمریت دهبید شایان

کاربرد این سنگ به صورت کلی در سنگ فرش و نمای داخلی ساختمان می باشد، که استفاده از آن برای نمای بیرونی و کف پارکینگ مناسب نیست. سنگ دهبید شکوه خاصی به ساختمان می دهد و در تمام بخش های داخلی می توان از این سنگ استفاده نمود. در بیشتر موارد، در طراحی فضای داخلی از ترکیب این سنگ با سنگ دهبید مشکی که نام دیگر آن سنگ مرمریت اسپایدر است، استفاده می شود. این عمل باعث افزایش جلوه می گردد.

پارکینگ ساختمان باترکیب سنگ کرم ومشکی

ترکیب سنگ دهبید شایان با سنگ دهبید اسپایدر در پارکینگ ساختمان

کف ساختمان باترکیب سنگ کرم ومشکی

ترکیب سنگ دهبید شایان با سنگ دهبید اسپایدر در سنگ کف

یکی از مهم ترین کاربردهای سنگ دهبید شایان، استفاده به عنوان سنگ کف است. این سنگ با زمینه رنگ کرم روشن و تیره جذابیتی برای نمای داخلی پدید می آورد و می توان برای مراکز تجاری، اداری و واحدهای مسکونی به کار برد. علاوه بر آنچه گفته شد، موارد زیر هم کاربرد این سنگ محسوب می شوند:

دیواره های داخلی ساختمان             پیشخوان و کانتر مراکز عمومی

پاگردها و دیواره های پله                حاشیه ها و قاب آسانسور

کابینت و فضای آشپزخانه                حمام های لوکس و مستر

هتل ها، فروشگاه ها و مراکز تجاری لوکس و … .

کاربرد سنگ دهبید شایان در راه پله

قیمت سنگ دهبید شایان

قیمت سنگ مرمریت دهبید به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ که در اینجا چندمورد از آنها را بررسی می کنیم:

 1. هر قدر رنگ سنگ روشن تر و یکدست تر باشد، قیمت آن بیشتر است .
 2. سنگ های کم رگه قیمت بالاتری دارد.
 3. ضخامت سنگ دهبید، تاثیر مستقیم بر روی قیمت دارد.
 4. هر چه ابعاد سنگ بزرگتر و برش های دقیق تری داشته باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت.
 5. نوع و ماهیت سنگ در قیمت آن حایز اهمیت است.
 6. اگر هزینه های استخراج سنگ زیاد باشد، قیمت بیشتری نیز دارد.

این سنگ به علت طرح و رنگ روشن طرفداران خاصی دارد و به این ترتیب دارای قیمت بیشتری است. همچنین این سنگ مرمریت دهبید، پس از برش به چندین سورت تقسیم می شود. همانطور که گفته شد، سورت های کم رگه، روشن و پاک تر قیمت بالاتری دارند. و در آخر چون هزینه تولید سنگ با ابعاد اسلب به مراتب بیشتر از ابعاد کوچکتر است؛ بنابراین قیمت این سنگ با این ابعاد بیشتر خواهد بود.

ضمن تشکر از توجه شما، می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید؛ تا به صورت کامل شما را راهنمایی کنند.