Project Description

برای خرید سنگ می توانیم مشاور شما باشیم!

تماس با مشاورین

ساختمان سبز تهران

ساختمان سبز روندی است که با محیط زیست و حفظ منابع طبیعی سازگار درطول چرخه عمر ساختمان سازگار می‌باشد.

از ایده گرفته تا طراحی، ساخت و ساز، بهره‌برداری، نگهداری، تعمیر و تخریب آن با محیط‌ زیست سازگار بوده ساخت آن نیازمند همکاری متقابل اعضای تیم طراحی می‌باشد. معماران و مهندسین و کارفرمایان در هر مرحله از تکمیل پروژهٔ ساختمان سبز درتلاشند تا توسعه دهنده و تکمیل کنندهٔ انتظارات سنتی ازساختمان باشند تا از نظر صرفهٔ اقتصادی، ماندگاری و تامین آسایش در سطح بالایی قرار گیرد. اگرچه تکنولوژی روز به طور پیوسته توسعه یافته‌اند تا تکمیل کننده ی فعالیت‌ها در ساخت ساختمانی سبزتر می‌باشد، ساختمان‌های سبز طراحی شده‌اند تا از تاثیر کلی محیط ساخته شده بر سلامتی انسان و محیط، مفهوم مشابه، ساختمان طبیعی (natural Building) می‌باشد، ساختمانی که معمولاً زیر بنای کوچکتری دارد و هدف اصلی استفاده از مواد اولیهٔ طبیعی که به طور بومی در هر ناحیه مو جود است، می‌باشد.
دیگر موضوع‌های مرتبط، طراحی زیست مدار(sustainable design)و معماری سبز(green architecture)می‌باشد. زیست مداری به معنای در بر طرف ساختن احتیاجات نسل حاضر به دون به خطر انداختن امکان نسل‌های‌های اینده درتامین نیازهایشان است. اگرچه بعضی از برنامه‌های ساختمان سازی سبز به عمل مقاوم‌سازی بناهای موجود رسیدگی نمی‌کنند اما بقیه اهمیت می‌دهند. اصول ساختمان سبز به راحتی می‌تواند در فعالیت‌های مقاوم‌سازی ساختمان‌های موجود همچون ساخت سازه‌ای جدید تعبیه شوند. خدمات دولتی ایاات متحده طبق گزارشی در سال ۲۰۰۹ میلادی , ۱۲ ساحتمان با طراحی پایدار و قیمتی کمتر و کمترین میزان مصرف انرژی بنیان نهاده است.
هدف فعالیت ساختمان سازی سبز کاهش تاثیرات زیست محیطی ساختمان‌ها می‌باشد. بنابراین نخستین قانون در این راستا ان است که سبز ترین ساختمان ساختمانی است که ساخته نشده باشد. ساختمان سازی جدید اغلب زیربنای یک ساختمان را کاهش می‌دهد در نتیجه نساختن ساختمان بر ساختن ساختمانی سبز ارجحیت دارد. قانون دوم: تا حدی که ممکن است ساختمان باید کوچک باشد قانون سوم: به پراکندگی (تمایل شهرها به پراکندگی ب طور نا منظم) کمک نکند. فرقی ندارد چه اندازه بر روی پشت بام فضای سبز ایجاد کنید و یا از چند پنجرهٔ دو جداره در ساخت ساختمان استفاده نمایید، در صورتی که شما به پراکندگی کمک نمایید در رسیدن به مقصودتان شکست خورده‌اید.
محل‌های متراکم به روستاها و فضاهای سبر ترجیح داده می‌شوند. ساختمان‌ها در برابر مساحت عظیمی از زمین مسئول هستند. مطابق با امار منابع ملی حدود ۱۰۷ میلیون هکتار از زمین‌های ایالت متحده در حال توسعه می‌باشند. اژانس بین‌المللی انرژی طی نشریه‌ای تخمین زده است که ساختمان‌های موجود ۴۰٪ از کل انرژی مصرفی زمین و ۲۴٪ از کل تولید گاز کربن دی اکسید می‌باشند.
بیشترین مورد نقد شده در بنای ساختمان‌های دوست دار محیط زیست هزینهٔ آن می‌باشد فتوولتائیک‌ها لوازم و ابزار جدید و تکنولوژی‌های مدرن هزینهٔ بیشتری در بردارند. هزینهٔ حق بیمهٔ اغلب ساختمان‌های سبز کمتر از ۲٪ می‌باشد اما بازده ان ۱۰ برابر کل عمر ساختمان است. ضعف بین اطلاع دربارهٔ هزینه‌های پیش رو در مقابل هزینهٔ چرخهٔ زندگی می‌باشد. پس انداز پول با استفاده مؤثرتر از آب و برق که موجب کاهش هزینهٔ قبض انرژی می‌شود، امکان‌پذیر است. پیش بینی شده است، ناحیه‌های مختلف می‌توانند ۱۳۰ بیلیون دلاراز کاهش هزینهٔ قبض انرژی ذخیره کنند. مطالعاتی در طول یک دورهٔ ۲۰ ساله نشان داده‌ است که بعضی از ساختمان‌ها بین ۵۳ دلار تا ۷۰ دلار در هر فوت مربع معادل۳۰/۵ سانتی‌متر مربع باز گشت سرمایه‌ به همراه داشته‌اند.

سنگ های بکار رفته در ساختمان سبز

تصاویری از ساختمان سبز تهران

ساختمان سبز تهران
ساختمان سبز تهران
ساختمان سبز زیبای تهران
ساختمان سبز تهران
ساختمان سبز تهران
ساختمان سبز تهران
ساختمان سبز تهران
ساختمان سبز واقع در تهران

فرم ارسال پیام

نام*
نام خانوادگی*
ایمیل *

پیام شما