مزایای استفاده از سنگ اسلب در ساختمان
این روزها شاهد استفاده از سنگ اسلب درمکان ها متنوعی هستیم و خب قطعا این انتخاب می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که به برخی از این دلایل اشاره می نماییم:
چسبندگی این سنگ ساختمانی: لازم به ذکر است برای نصب این سنگ از دوقاب و سیمان استفاده می شود و با توجه به چسبندگی بالایی که دارد این امکان را ایجاد نموده تا بتوان آن را در ارتفاعات بالا نیز به راحتی نصب نمود.
تنوع بالا در رنگ وزیبایی: در ارائه سنگ اسلب به بازار از هیچ رنگ مصنوعی استفاده نمی شود و سنگ های طبیعی با همان شکل و ظاهر خود برش داده شده و به بازار ارائه می گردند.
نگهداری آسان : با توجه به طبیعی بودن انواع سنگ اسلب و شکل گیری این سنگ در فضایی کاملا طبیعی دیگر نیازی به داشتن هیچ گونه نگرانی نخواهید بود.می توانید از این سنگ در فضای خود بدون نیاز به هیچ گونه شرایط نگهداری خاصی استفاده نمایید.
عدم محدودیت در استفاده : زیبایی در این سنگ ساختمانی به حدی است که می توانید به راحتی از آن در سایر قسمت های منزل ، شرکت ، ادارات و سازمان ها بدون هیچ محدودیتی استفاده نمایید.
از طرفی تنوع رنگ و نقش در این سنگ سبب شده تا بتوان در دکوراسیون های مختلف از آن استفاده نمود.
استحکام و سختی طبیعی: این سنگ طبیعی دارای استحکام و قدرت بسیار بالایی می باشد. و مقاومت بالایی در برابر فشار های مکانیکی ، شکستن ،خرد شدن و دمای هوا از خود نشان می دهد.
معایب سنگ اسلب و دلایل محدود بودن خرید آن
کلیه مزایا و نکات مثبت سنگ اسلب را برای شما عزیزان بیان نمودیم و حال وقت آن است تا کمی از معایب و ایرادهای این سنگ صادراتی نیز بیان نماییم.
با توجه به طبیعی بودن این سنگ و مراحل تولید بسیار سخت آن قطعا قیمت این سنگ بسیار بالا می باشد.
هزینه خرید و نصب این نوع سنگ بسیار بالا می باشد و همین امر سبب شده تا افراد محدودی قادر به خرید و نصب این سنگ ساختمانی شوند.

انواع و مدل های متنوع سنگ اسلب:
سنگ اسلب را به نوع برش سنگ می گویند که در ابعاد و اندازه های بسیار بالا تولید و عرضه می گردد.
لازم به ذکراست که تولید انواع سنگ ساختمانی و این نوع سنگ نیازمند داشتن جدیدترین و بروزترین ماشین آلات برش و تولید سنگ می باشد که درصنایع سنگ پاسارگاد با فراهم آوردن آن ها توانسته ایم بهترین ها را به بازار ارائه نماییم.
سهم بالای شرکت ما در ارائه انواع سنگ صادراتی را می توان از برترین امتیازات و موفقیت هایمان دانست.
حمل صحیح سنگ اسلب
با پیشرفت های رخ داده در فرآیند فرآوری سنگ طبیعی امکان تولید سنگ با ضخامت کم و ابعاد بزرگ ایجاد شده است که به آن سنگ اسلب می گویند. طراحان تمایل زیادی به استفاده از اینگونه سنگ ها در ساختمان های خود دارند و هزینه بالای تولید سنگ اسلب در مقایسه با برش های دیگری مانند پلاک، حکمی و.. باعث شده تا اطمینان از نحوه حمل و جابه جایی آنها از محل تولید تا محل نصب مشکلات خاص خود را داشته و اهمیت فراوانی پیدا کند که در صورت عدم رعایت نکات ایمنی باعث تخریب سنگ و ایجاد خسارات مالی می شود .
هرچند روشهای زیادی برای انتقال سنگ های اسلب وجود دارد ولی با توجه به اینکه متناسب به ابعادشان می توانند بسیار سنگین باشند حتما می بایست نکات مهمی را برای انتقال ایمن و سالم آنها رعایت کرد.
وسایل لازم برای حمل سنگ های اسلب
-پتو یا روکش محافظ در برابر ضربه
-بالشتک
-تسمه و یا طناب
-قاب فلزی یا چوبی دو و یا چهارتایی بسته به ابعاد سنگ اسلب

نحوه بار زدن سنگ اسلب:
1-پس از اندازه گیری ابعاد سنگ اسلب، آن را درون پتو یا روکش محافظ در برابر ضربه بپیچید.
2-بالشتک ها را در کف وسیله حمل قرار دهید و اگر فاصله کمی تا سقف دارد فضای بالا را نیز با بالشتک ها پر کنید.
3-حداقل از دونفر کمک بگرید و به آرامی سنگ های اسلب را درون وسیله بگذارید.
4-ایستادن سنگ اسلب به صورت عمودی ایمن ترین نوع نگهداری و حمل آن است اما در مواردی به علت عدم تعبیه قالب مخصوص، امکان قرار گرفتن سنگ اسلب به این صورت مقدور نیست و به ناچار می بایست به صورت افقی قرار داد ولی برای ماشین های کوچک که فضای کافی برای قرار گرفتن سنگ به صورت افقی و به پهنا وجود ندارد حتما می بایست از قالب های مخصوص که شامل چهار تکیه گاه چوبی می باشند استفاده کرد.
5-در هنگام قرار دادن سنگ اسلب باید مطمئن شد که فضای خالی در محل تکیه سنگ وجود نداشته باشد و در صورت وجود با فوم و یا تکه های پارچه و یا کارتن آنها را پر کنید.
6- به وسیله تسمه سنگ اسلب را در جای خود محکم کنید تا از حرکت آن جلوگیری شود.
حرفه ای ها چگونه سنگ های اسلب را جا به جا می کنند؟
برای انتقال سنگ های اسلب، اکثر افراد متخصص از قالب مخصوص استفاده می کنند. این قالب می تواند چوبی یا فلزی باشد. این قالب با قرار گرفتن عمودی سنگ های اسلب بر روی آن از اسلب تا رسیدن به مقصد محافظت می شود.
انتقال چندتایی سنگ های اسلب با هم:
هنگام انتقال چند سنگ اسلب با یکدیگر علاوه بر نکات اشاره شده در بالا، می بایست توجه داشته باشید که هنگام بار زدن سطوح صیقلی آنها در مقابل هم قرار گیرند و همچنین باید تمیز باشند تا مانع ایجاد خراش های کوچک شوندوبهتر است تا قبل از بار زدن، هر اسلب را درون روکش خودش به صورت کامل بپیچید.