۱- قبل از خرید و ارسال سنگ، فضای مناسبی را در نظر بگیرید تا در فرایند ساخت و ساز، سنگ ها به خصوص در ابعاد بزرگ کمترین جا به جایی را داشته باشند.
۲- بهتر است برای تخلیه سنگ ها فضایی سرپوشیده در نظر بگیرید.
۳- چنانچه میخواهید سنگ ها را روی هم قرار دهید، توصیه کارشناسان صنایع سنگ پاسارگاد این است که میان سنگ ها ( تخته _ نوار پلاستیکی) قرار دهید، تا لبه سنگها دچار خوردگی نشوند.
۴- چیدمان سنگ ها باید به گونه ای باشد که وزن آن ها به زمین منتقل شود نه به سنگ های مجاور، بهتر است سنگ های طولی به صورت ایستاده حداکثر با شیب ۲۰ درجه قرار داده شوند.
۵- طرف ساییده سنگ ها روی هم قرار بگیرد تا ساب سنگ ها به هیچ عنوان دچار آسیب نشوند.

حمل و نقل سنگ

نکات مهم در هنگام خرید، بارگیری و حمل و نقل سنگ ساختمانی

۱- باید قبل از تحویل و تخلیه سنگ ها، به صورت دقیق متراژ سنگ های خریداری شده کنترل شود اگر متراژ با فاکتور شما مطابقت نداشته باشد فورا به مسئول فروش اطلاع دهید تا اقدامات لازم را انجام دهد. توجه داشته باشید بعد از تحویل و تخلیه سنگ ها و امضا رسید سنگ، فروشنده هیچ گونه تعهدی نسبت به متراژ سنگ ندارد.

۲- درصورتی که سنگ ساختمانی را خریداری کرده اید و متراژ سنگ ها درست بوده اما درجه بندی و کیفیت سنگ ها با فاکتور مغایرت داشته باشد خریدار مسئول حفظ سلامت سنگ ها است و باید فورا به فروشنده اطلاع دهد تا اقدامات لازم انجام شود.

۳- اگر در هنگام حمل و نقل و تخلیه، سنگ ها شکسته شوند مسئولیت آن با شرکت حمل و نقل است نه فروشنده کالا! چرا که معمولا فروشنده ها هنگام تحویل سنگ به شرکت حمل و نقل، سنگ را بیمه می کنند و در صورت ایجاد خسارت باید کارشناسان بیمه خسارت را بررسی و بیمه مربوطه را جبران نمایند.

علاوه بر نکات مطرح شده در خرید و حمل و نقل سنگ ساختمانی باید به سورت سنگ، کیفیت فرآوری سنگ، دقت در برش و گونیا بودن سنگ ها و … توجه نمایید.

می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از خرید و فروش انواع سنگ با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.