استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب ساختمان های مدرن

نمای ساختمان اولین چیزی از یک ساختمان است که دیده می شود. نما سرنخ هایی از سبک طراحی و ساختمان در اختیار بیننده قرار می دهد و بیننده را با تفکر معمار آشنا می نماید. وقتی معمار قصد داشته باشد بیینده را تحت تاثیر قرار دهد، مطمئنا این کار را با طراحی نمای ساختمان انجام خواهد داد. چرا که نما آن قسمت از ساختمان است که در معرض دید همگان قرار دارد. بنابراین یک نمای خوب، می تواند بیننده را نسبت به معماری کل ساختمان اغوا و تحریک کند. معمولا معماران می کوشند، حرف ها و کانسپت خود را در قالب نما پیاده سازی کنند و به عبارت دیگر ارتباط برقرارنمایند.

نمای ترکیبی سنگ و چوب برای ساختمان های مسکونی

نمای ترکیبی سنگ و چوب می تواند بسیار جذاب و زیبا باشد البته این مورد را باید دانست که هیچ چیز نمی‌تواند به اندازه نمای چوبی ساختمان خالص زیبا و جذاب باشد . مهمترین بخش در یک ساختمان نمای آن می باشد. ساختمان می‌تواند جاذبه‌ای بسیار مفید برای کل ساختمان باشد ، همچنین برای اجرای نمای ساختمان باید از بهترین ابزار و مواردی که میتوان استفاده کرد ، استفاده نمود . یکی از راهکارها برای طراحی و دیزاین نمای ساختمان استفاده ترکیبی سنگ و چوب می‌باشد . هر دو جلوه ی خاصی را می‌تواند به نمای ساختمان القا کنند.

طراحی نمای ساختمان با ترکیب چوب و سنگ

بدون شک طراحی نمای ساختمان ، مهم ترین کارها در ساخت یک آپارتمان و ساختمان می‌تواند تاثیر گذار باشد حال برخی از طراحان برای طراحی و دیزاین نمای ساختمان می خواهند ، هم از چوب و از سنگ استفاده کنند . به این مدل طراحی ، نمای ترکیبی سنگ و چوب می گویند که این نما علاوه بر جلوه بالا می‌تواند مقاومت بسیار خوبی را نشان بدهد و همچنین با همه بخش‌های ساختمان مانند ستون ها و پنجره ها هماهنگی داشته باشد . استفاده از نمای ترکیبی سنگ و چوب می تواند حس گرم بودن چوب را علاوه بر شکیل بودن سنگ را به بیننده منتقل کند.

مزایای نماهای سنگی در دیزاین های سبک چوب

استفاده همزمان سنگ و چوب در نمای ترکیبی سنگ و چوب می‌تواند، مزایای بسیار بالایی داشته باشد اما ساختمان‌هایی که از نمای ترکیبی چوب و سنگ استفاده می‌کنند، جلوه ی بسیار زیباتر نسبت به ساختمان های دیگر دارند و همچنین هماهنگی نمای آن با پنجره ها و شیشه ها، بسیار بیشتر می باشد از لحاظ هزینه ای نیز ترکیب کردن این نما بسیار به صرفه تر می باشند و هم حس چوب را می توان به بیننده منتقل کند و هم حس سنگ را که هر کدام ویژگی و جذابیت خاص خود را دارند.

طرح شیشه های پنجره برای نماهای سنگی

در هنگام طراحی نمای ساختمان ترکیبی که از چوب و سنگ تشکیل می‌شود باید به تمامی جزئیات و کلیات توجه نمود یکی از جزئیاتی که می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد پنجره ها و شیشه های ساختمان می باشد که جلوی آن به صورت مستقیم در نمای ساختمان می باشد بنابراین مقاومت شیشه ها باید بسیار بالا باشد ،زیرا عواملی مانند باران، گرد و خاک و حرارت می تواند آسیب جدی به آنها وارد کنند.

سپاس از نگاه های گرمتان ما در صنایع سنگ پاسارگاد برای هرگونه مشاوره در زمینه سنگ در خدمت شما عزیزان هستیم.