نحوه نصب سنگ اسلب  درسایزهای بزرگ ممکن است برای بسیاری از افراد به یک چالش بزرگ و جدی تبدیل شده باشد. البته تا حدودی نیز می‌توان به آنها حق داد، زیرا اندازه و طراحی این سنگ ها به صورتی است که با روش‌های معمولی و ساده نمی‌توان آن‌ها را نصب کرد و باید از  ابزارهای ویژه‌ای برای آن استفاده کرد.

اولین گام برای  نصب سنگ اسلب یا سنگ ها با سایز بزرگ، فراهم آوردن ابزار و وسایل مورد نیاز این کار است که بتوان با استفاده از آنها ملات مورد نیاز را تولید کرد و ابزار آن مانند چکش، گیره، دستگیره‌ها و … سنگ اسلب را در کنار یکدیگر  بر روی دیوار نگه می دارد.

پس از فراهم آوردن مواد اولیه، باید آنها را با هم ترکیب کرد. از مواد مختلفی برای نصب سنگ اسلب می‌توان استفاده کرد که عمدتاً به صورت ملات مورد استفاده قرار می‌گیرند. مواد اولیه‌ای که فراهم کرده‌اید، با هم ترکیب کنید و سعی کنید یک ملات یکدست و یکپارچه بسازید.

اسلب سایز بزرگ ابعاد بزرگی دارد و در برخی از نمونه‌های آن‌ها به اندازه‌های مانند ۱۲۰ در ۱۴۰ سانتیمتر برمی‌خوریم که حمل کردن آنها بسیار سخت است. بنابر این دستگیره‌های مخصوص که با استفاده از نیروی مکش، امکان کنترل اسلب را به شما می‌دهند، در این مرحله ضروری است و بهتر است در نصب اسلب از آنها استفاده کنید.

سنگ اسلب

بوک مچ چیست؟

زمانی از بوک مچ کردن سنگ استفاده می کنیم که بر روی سنگمان نقش ها وطرح هایی داشته باشیم  که به قطعات بزرگ برش داده می شود و سنگ با الگوی منظمی برش داده می شود . بوک مچ کردن سنگ به این معنا است که  قطعه بریده شده از سنگ در یک سمت گذاشته می شود و از رو ساب داده می شود و قسمت دیگر سنگ در سمت مخالف و از پشت ساب داده می شود و در کنار هم قرار می گیرد حال وقتی این دو تکه سنگ را نگاه می کنیم می بینیم که نقش سنگ ادامه دار شده است و از یک اسلب سنگ به اسلب دیگر منتقل شده است.

بوک مچ سنگ طبیعی

بوک مچ کردن سنگ طبیعی بسیار پر زحمت و سخت است و همچنین بسیار پر هزینه است . تکنیک بوک مچ کردن تنها می تواند بر روی سنگ هایی با بهترین کیفیت که ویژگی هایی مانند سطح شفاف دارند اجرا شود.

بوک مچ در پدیرایی