در این مقاله قصد داریم به بررسی سنگ فورمچ بپردازیم که شاید نام آن را توسط معماران و طراحان دکوراسیون داخلی شنیده باشید. بسیاری از مردم تصور می کنند که فورمچ نام یک نوع سنگ مانند چینی و مرمریت است.خیر، سنگ فورمچ از قرار گرفتن ۴ ورق سنگ ساختمانی در کنار یکدیگر تشکیل می شوند که با توجه به قابلیت قرینه ای که دارند موجب ایجاد طرح و نقش منحصر به فرد و لوکسی خواهند شد.

اغلب سنگ های فورمچ در ابعاد اسلب تولید می شوند، اما این قابلیت تولید آن در ابعاد تایل نیز وجود دارد. تولید اسلب فورمچ به نوعی از معدن شروع می شود و به نحوی که ابعاد سنگ گونیا بوده و نقش و نگار سنگ در یک بلوک سنگی به صورت کامل باشد و در مرحله بعد در واحد تولیدی و در هنگام ساب زدن سنگ باید به نحوه قرار دادن این سنگ توجه ویژه ای شود تا حالت فورمچ را بتوان به صورت کامل پیاده سازی کرد.

قیمت خرید سنگ فورمچ

از عوامل موثر بر قیمت فروش سنگ فورمچ می توان به نوع و ابعاد آن اشاره کرد که به صورت مستقیم بر قیمت نهایی آن تاثیر گذار است. اکثر سنگ های ساختمانی قابلیت تهیه به صورت فورمچ را دارند که در این بین می توان به تراورتن، مرمر، چینی، مرمریت و تراونیکس اشاره کرد و در این بین فورمچ مرمر از قیمت بالاتری برخوردار است. فورمچ از نظر ابعاد نیز بیشتر در سایز اسلب تولید می شود ولی می توان این عامل را نیز بر روی قیمت آن موثر دانست.

فورمچ مرمریت

از پرکاربردترین سنگ های ساختمانی در زمینه فورمچ، مرمریت است. این نوع سنگ به علت داشتن تنوع رنگی زیاد، از استقبال نسبتا قابل قبولی برخوردار است و می توان با سنگ فورمچ مرمریت به ایجاد آثاری منحصر به فرد پرداخت. عمده رنگ های کابردی جهت ایجاد فورمچ در سنگ مرمریت، زمینه رنگ تیره است که این طرح ها با قرار گرفتن ۴ برگه اسلب در کنار یکدیگر ایجاد می شوند.

فورمچ چینی

اکثریت سنگ های چینی قابلیت ایجاد طرح فورمچ را داشته و عمدتا سنگ فورمچ چینی به واسطه چینی قروه سایمان شناخته می شود اما می توان این طرح را با چینی های الیگودرز و ازنا نیز ایجاد کرد.

عمده تولید این نوع طرح در کارخانه های تولید سنگ اسلب صورت می گیرد می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر از انواع سنگ فورمچ با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنند.