سلام به شما همراهان همیشگی در این مقاله میخواهیم در مورد سنگ آرک در دکوراسیون داخلی آشنا شویم.

در ادامه همراه ما باشید…

سنگ آرک

پیش از شروع بحث اصلی این مقاله که در مورد به کار بردن سنگ آرک در دکوراسیون داخلی است. بهتر است با این سنگ بیشتر آشنا شویم و بدانیم از چه معدنی استخراج می شود.

سنگ آرک از روستای آرک، یکی از روستا های خراسان جنوبی واقع در ۳۵ کیلومتری خوسف، استخراج می شود. پس از طی این مسیر به روستای بین آباد رسیده و سه کیلومتر آن طرف تر به روستای  آرک می رسید.

 سنگ مرمریت آرک بیرجند دارای زمینه روشن است که بسیار مورد پسند بازار ایران می باشد. سنگ مرمریت آرک بیرجند دارای زمینه کرم گل دار و رگه های زرد و مشکی میباشد. این سنگ برای استفاده در کف ساختمانها و همچنین دیواره ها بسیار مناسب میباشد.

به کار بردن سنگ آرک در منزل

خانه محلی هست که ما در آن  آزادیم. پس با روح رنگ ها به خودتان حس شادی اهدا کنید. مفهوم رنگ در آشپزخانه، اتاقها، کف ، دیوارها و تمام فضاها و دکورهای منزل‌ خود را به خوبی شناسایی کنید. ما در ادامه در مورد روانشناسی رنگ کرم و به کاربردن آن در منزل و هنر ست کردن رنگ ها را به شما آموزش خواهیم داد.

اکثر ما انسانها به دلیل حس دلبازی ای که از رنگ سفید دریافت می کنیم، تمایل زیادی در استفاده از آن داریم. غافل از اینکه همین رنگ می تواند اصلی ترین دلیل در یکنواختی و کسالت آور شدن محیط خانه شود.

یکی از بهترین رنگهای جایگزین سفید، رنگ کرم است؛که از نظر روحی می‌تواند افراد علاقه‌مند به رنگ سفید را قانع کند. رنگ کرم به دلیل اینکه، درخشندگی رنگ سفید را ندارد، می تواند با تمام رنگها هارمونی زیبا و موزونی ایجاد کند. تنها رنگ زرد است که با رنگ کرم سازگاری ندارد و ترکیب ناهمگونی بوجود می آورد.

آرک بیرجند

استفاده از رنگ های مکمل و ست کردن با رنگ کرم در دکوراسیون داخلی

 • استفاده از رنگ کرم و رنگ یشمی به عنوان مکمل آن

  اگر قصد دارید دکوراسیون نشیمن را، کاملا سلطنتی و با وقار چیدمان کنید. استفاده از این ست، میتواند بسیار کمک کننده باشد.

 • ست کردن با رنگ کرم در دکوراسیون و مکمل آبی

  یکی از زیباترین ترکیب رنگها رنگ کرم در کنار آبی فیروزه ای است. به این دلیل که رنگ آبی فیروزه ای به راحتی با رنگهای بی تفاوت مانند رنگ کرم، ارتباط برقرار میکند. شما میتوانید پرده های آبی فیروزه ای در کنار مبل های کرم رنگ را برای فضای نشیمن انتخاب کنید.

 • استفاده از رنگ کرم در کنار رنگ بنفش

  یکی از ترکیب رنگ های ایده آل برای اتاق خواب کودکان، استفاده از رنگ کرم در کنار رنگ بنفش است. از آنجایی که رنگ بنفش هیجان برانگیز و رنگ کرم موجب کنترل هیجانات میشود. میتوانید با خیال آسوده از این ست برای ایجاد تعادل روحی در، اتاق خواب کودک خود استفاده کنید.

 • رنگ کرم و ترکیب آن با رنگ زرشکی

  از دیگر ست های پر طرفدار و لوکس برای اتاق مستر، استفاده از ترکیب رنگ زرشکی و کرم است. این ترکیب احساس شاهانه بودن را به دنبال دارد.

 • ست کردن با رنگ کرم در دکوراسیون و رنگ صورتی

  از آنجایی که، رنگ صورتی بسیار رنگ دخترانه ای است. به همین دلیل استفاده از رنگ کرم در کنار صورتی برای اتاق خواب دختران بسیار جذاب میباشد.

 • ترکیب رنگ کرم و قهوه ای در دکوراسیون

  از ترکیب رنگ هایی که، هر فرد با هر سلیقه ای آن را میپذیرد، ست کرم قهوه ای است. به دلیل هماهنگی این دو رنگ، ست کرم قهوه ای هیچگاه جایگاه خود را از دست نداده است.

مرمریت

دیزاین حمام

ممنون از نگاه های گرمتان که ما را تا به اینجا دنبال کردید.