با سلام خدمت شما همراهان همیشگی صنایع سنگ پاسارگاد در این مقاله میخواهیم به آشنایی با سنگ مرمریت و استفاده های آن در دکوراسیون داخلی بپردازیم امیدواریم این مطلب به شما دید جدیدی نسبت به دکوراسیون داخلی و ایده های جذاب برای منازل شما باشد.

مزایای انتخاب سنگ مرمریت در نمای داخلی ساختمان:

 از مزایای انتخاب سنگ مرمریت در نمای داخلی می توان به ماندگاری، تنوع رنگ و طبیعی بودن آن اشاره کرد.

به عنوان مثال اگر شما بازه رنگی نمای داخلی خود را رنگ کرم و کرم روشن مایل به سفید انتخاب کردید، می‌توانید از سنگ آرک استفاده کنید.

استفاده از مرمریت در طراحی ساختمان :

 در این قسمت از مقاله نگاهی بر طرز استفاده و کاربری صحیح از سنگ مرمریت در طراحی ساختمان خواهیم داشت.

با در نظر گرفتن کلیه عوامل موجود، محصولات سنگی مرمریت معمولا برای احتیاجات متداول ساختمانی مورد استفاده قرار نمی گیرد و ترجیحا با توجه به کیفیت هر کدام، کاربردهای مختلفی برای آنها در نظر می گیرند.

بیشتر مرمریت ها در اندازه های متوسط تا بزرگ کاربرد دارند و این ابعاد، زیبایی ها و طرح های بالقوه زیبای موجود در این سنگ را در معرض دید قرار می دهد.

شومینه

 کاربرد سنگ مرمریت هر چه باشد، این نکته ضروری است که عموما” سطح آنها باید صیقلی شود، در حقیقت ساب سنگ کامل ترین مرحله کار است و سیمای کار را جلا می بخشد و سبب زیباتر شدن آنها می گردد. اگر مرمریت هایی با انعکاس رنگ های گرم میخواهید صنایع سنگ پاسارگاد نوع صیقلی آن را پیشنهاد میدهد. به دلیل اینکه انعکاس در سطوح نرم بیشتراست و باعث طبیعی تر شدن چهره سنگ می شود.

نحوه استفاده از سنگ مرمریت در طراحی داخلی ساختمان:

 ممکن است کاربردهای سنتی هرمصالح با کاربرد های مدرن آن تفاوت های زیادی داشته است.

مثلا سنگ مرمریت آرک همواره به عنوان سنگی زیبا در اذهان تداعی میشود.اما متاسفانه اخیرا استفاده ی آن در طراحی داخلی کم شده است.

مردم اغلب سنگ مرمریت را المانی در طراحی اتاق های بزرگ میدانند که از کف تا سقف از سنگ پوشیده شده است.

این ذهنیتی است که از کاربرد سنتی سنگ مرمریت در ذهن مردم به جا مانده اما در طراحی داخلی مدرن کاربرد های آن متفاوت است.

طراحان داخلی مدرن اخیرا با در نظر گرفتن ارزش و کیفیت سنگ مرمریت آرک استفاده از این سنگ را به طراحی داخلی بازگردانده اند.

برای این منظور از این سنگ در طراحی داخلی به صورت کم به کار می رود که بیش از حد در دید نباشد. ایده هایی خلاقانه برای حفظ حس مدرنیته در فضای طراحی داخلی و اضافه کردن کمی چاشنی کلاسیک بودن به وسیله ی استفاده از این سنگ با کیفیت امروزه انجام می شود.

اولین نوع استفاده از مرمریت در طراحی مدرن استفاده از ستونهای مرمریتی برای تفکیک فضاهاست که با توجه به رواج طراحی فضاهای بدون مرز با حذف دیوارها در فضاهای داخلی ساختمان اعم از واحدهای کوچک و بزرگ کاربردی به نظر میرسد.

نمونه هایی از سنگ های مرمریت در دکوراسیون های داخلی:

روشویی سنگی