سلام به شما دوستان همیشه همراه صنایع سنگ پاسارگاد، امیدواریم حالتون خوب باشه. امروز قراره در مورد رنگ سال ۲۰۲۰ و ترکیب این رنگ با رنگ کرم صحبت کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

آبی کلاسیک

همه ما میدونیم که در ابتدای هر سال، یک رنگ به عنوان رنگ اون سال اعلام می شود در سال۲۰۲۰ رنگ سال “آبی کلاسیک” اعلام شد. کسانی که اهل مد هستند و می خواهند با مد روز جلو بروند بی صبرانه منتظر اعلام رنگ سال می مانند که دکوراسیون منزل یا محل کارشون را تغییر بدن و با این رنگ ست کنند. طراحان داخلی و همچنین معماران نیز بی صبرانه منتظر ارائه مشاوره معرفی رنگ سال هستند.

رنگ آبی کلاسیک توسط چه کمپانی انتخاب شد؟

رنگ «آبی کلاسیک» از طرف کمپانی پنتون به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب شد.  این شرکت رنگ آبی کلاسیک را براساس روح زمانه و نگرش ها، احساسات و نیازهایی که مصرف کنندگان دارند انتخاب می کند. این شرکت براساس اصول روانشناسی و با همکاری و هم‌فکری بسیاری از افراد فعال در حوزه مد و فشن و همچنین کارشناسان روانشناسی دست به این انتخاب می زند.

لیتریک ایزمن، مدیر اجرایی موسسه پنتون نیز در رابطه با ویژگی عمیق بودن این رنگ گفته: “رنگ آبی کلاسیک ما را تشویق می کند فراتر از واقعیت ها را ببینیم و افکارمان را گسترش دهیم. ما را به چالش می کشاند تا عمیق تر فکر کنیم، دیدگاهمان را وسعت ببخشیم و ارتباطاتمان را به جریان بیندازیم”

آبی کلاسیک با تم روشن

روانشناسی رنگ آبی کلاسیک

آبی کلاسیک رنگ بسیار زیبایی می باشد که نوعی احساس پیچیدگی و تجمل را در بیننده القا میکند. رنگ آبی جزو رنگ های سرد محسوب می شود که ذهن و جسم را آرام می کند و باعث افزایش تمرکز و کاهش استرس می شود. روانشناسان، آبی را به عنوان رنگ خوش بینی و صداقت می شناسند و معتقدند استفاده از این رنگ اعتماد به نفس و احساس امنیت را تشدید می کند. همچنین، این رنگ به عنوان رنگی که مرز و محدودیتی ندارد و یادآور افق های بزرگ و فضاهای باز است، شناخته می شود.

رنگ های آبی پر رنگ مانند آبی کلاسیک محرک وضوح افکار هستند و استفاده از آنها باعث خواهد شد که زندگی شما آرام تر و متمرکزتر شود. این رنگ با عنوان «قابل اعتماد و پایدار» نامگذاری شده است چون به معنای آرامش بخش و متحد بودن است.

دکوراسیون منزل

رنگ های مکمل با آبی کلاسیک:

هر رنگی که در طبیعت وجود دارد رنگ مکملی هم دارد. همانطور که از کلمه مکمل مشخص است، رنگ مکمل یعنی رنگ هایی که از نظر هارمونی و هماهنگی در کنار رنگ اصلی قرار می‌گیرند.

رنگ های مکمل رنگ هایی هستند که مجذوب یکدیگرند نه لزوما در تضاد با هم. مثل ترکیب رنگ های آبی و کرم این دو رنگ هارمونی خاصی در دکوراسیون داخلی ایجاد می کنند.

 

ترکیب رنگ آبی کلاسیک با رنگ کرم:

یکی دیگر از رنگ‌های که در ترکیب با آبی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و نتیجه‌ای زیبا و مدرن دارد و دکوراسیون را با زیبایی تمام به نمایش می‌گذارد استفاده از رنگ کرم در ترکیب با رنگ سال ۲۰۲۰ است. کرم صداقت را نمایش می‌دهد. آبی کلاسیک رنگ سال رنگی پرنشاط است و در کنار کرم حسی پرنشاط و لطیف را القا می‌کند که در دکوراسیون منزل تأثیرگذار خواهد بود و ظرافت و قدرت را به مخاطب نمایش می‌دهد. طیف‌های تیره آبی مانند آبی کلاسیک با ایجاد عمق و نقطه تمرکز درجلب توجه به نقطه خاصی استفاده می‌شوند. آبی تداعی‌کننده عناصر مهم طبیعت یعنی آسمان و آب است و به دلیل آرامشی که به انسان انتقال می‌دهد در معماری مورد توجه قرار می‌گیرد.

دکوراسیون داخلی با آبی کلاسیک
دکوراسیون منزل با رنگ آبی کلاسیک و رنگ کرم

ممنون از شما عزیزان که تا به اینجای مقاله همراه ما بودید. حالتون به زیبایی و باکلاسی رنگ آبی کلاسیک روز خوش.